Објавено на:

Вучиќ: Со какви чудовишта си имаме работа

t

Убиена е Данка Илиќ, соопшти денеска на прес-конференција српскиот претседател Александар Вучиќ. Две лица се уапсени и во моментов полицијата ги води до местото каде што го фрлиле телото.

На автомобилот претходно денеска со судска истрага биле пронајдени траги од крв, а врз основа на тоа биле приведени две лица.

– Имаме лоши вести за Данка… Полицијата уапси две лица кои ако добро разбирам ја убиле малата Данка. Како што разбрав, тие го признале делото – рече Александар Вучиќ и додаде дека ги водат до местото каде што го фрлиле телото.

– Со какви чудовишта си имаме работа – рече Вучиќ.

– Ѝ благодарам на полицијата за големиот напор и посветеност, додаде тој.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски на средба со поранешните лидери на…

Претседателот на СДСМ во оставка Димитар Ковачевски…

Неделковски го повика Стефковски на јавно соочување:…

Бидејќи градоначалник е одговорност а не функција,…

Путин: Иднината на Русија се решава на…

Властите треба да работат онолку колку што…

Морничаво: Едно лице загина откако се заглави…

Едно лице загина на аеродромот во Амстердам…

Зоран Милановиќ: Треба да се биде лојален…

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ денеска го коментираше…