Објавено на:

Вучиќ со остар одговор до Харадинај: Ти ли ќе не бомбардираш?

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, одговори на изјавата на Рамуш Харадинај кој кажа дека Белград ќе биде бомбардиран ако само еден српски војник влезе на Косово. Вучиќ праша кој ќе го бомбардира Белград?

-Да не го бомбардира лично Харадинај? Сега сериозно. Немам коментар на бесмислици и глупости. По тоа се гледа што тие сакаат. Србија ќе ги зачува мирот и стабилноста, тоа е за нас најважно. Нашата сила е и нашата војска, а таа ќе биде сè посилна – истакна српскиот претседател.

Извор: Фокус

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Белград ќе има функционално метро до крајот…

Претседателот на градското собрание во Белград, Никола…

Пукање во Белград, едно лице е повредено

21-годишен маж вечерва бил застрелан во ногата…

Во Белград претставен новиот кинески брз воз:…

Во Белград беше претставен новиот електричен кинески…

Лавров за Серспскиот собор: „Херојскиот српски народ…

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј…

Вучиќ: Од Белград до Суботица ќе се…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска изјави…