Објавено на:

Вучиќ: Србија е нападната на многу расипан начин, но мора да се бориме

t

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска по повод резолуцијата за Сребреница истакна дека Србија била нападната на многу расипан начин, но дека нема избор и дека борбата мора да продолжи.


„Ние немаме друга држава, нашата Србија беше нападната на многу расипан начин, но немаме избор, мора да се бориме, бидејќи Србија ни е сè на светот, Србија е нашето најголемо светилиште“, рече Вучиќ на Инстаграм денес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рускиот „Military Review“: Воениот баланс на Балканот…

Република Србија е загрижена за својата безбедност…

Благ пораст на цената на становите во…

Индексот на цените на становите РГЗ за…

Советот за безбедност на Србија назначи нов…

Советот за национална безбедност на Србија на…

Хорор во Србија: Го убил татко си…

Јожеф М.(37) од Суботица е осомничен дека…

Курти: Немаме пороблем со локалните Срби, туку…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека неговата…