Објавено на:

Вучиќ ѝ се заблагодари на Европската Унија

t

Српскиот претседател Александар Вучиќ ѝ се заблагодари на Европската Унија:

„Им благодариме на Европејците за големата помош за изградба на станови за бегалските семејства од Хрватска и БиХ, 250 семејства, 724 лица ќе добијат нов дом.

Сè уште има многу од нив без покрив над главата.

„Во Србија има уште 8.860 бегалски семејства без покрив над глава, тоа ќе го решиме до крајот на 2028 година, потребни ни се околу 200 милиони евра за на сите да им дадеме покрив над глава“, рече српскиот претседател.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото)УЖАС: Таткото на малиот монструм Кецмановиќ ја…

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со…

Истражување: Србите имаат 50% словенска генетика, останатото…

Денешните Срби имаат околу 50-60 отсто словенско…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

(Видео) Знаевте ли дека Лорд Волдеморт е…

Александар Вучиќ на својот профил на ТикТок…