Германец фатен со дрога во Тетово

t

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ф.Џ.(22) од Сојузна Република Германија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

На 04.08.2022 во Тетово, полициски службеници извршиле преглед во возило „бмв“, управувано од пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Од судија на претходна постапка му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прашуваат Американци каде е Украина, а…

На почетокот на руско-украинската војна, водител прави…

И МЗ се огласи за мајмунските сипаници…

Од Институтот за јавно здравје сме информирани…

Тридневна жалост во Црна Гора по трагедијата…

Владата на Црна Гора ќе прогласи тридневна…

Медведев: Има нуклеарки и во ЕУ, и…

Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев упати скриена…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Евдоким Роден во Кападокија од благочестиви…