Германски разузнавач разрешен поради врски со Русија

t

Првиот човек на Федералната канцеларија за сајбер безбедност на Германија, Арн Шоноб денеска беше отпуштен од министерката за надворешни работи, Ненси Фезер.

Информациите од Германија говорат дека причината за ваквата одлука на Фезер е поради тоа што Шоноб имал наводна блискост со руските разузнавачки кругови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев го подбра Шолц: Германецот лаже и…

Заменик-шефот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј…

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците…

Русите влегоа во Авдеевка од нов правец,…

Руските трупи влегле во Авдеевка од нов…

Германската буџетска криза нема да пречи на…

И покрај буџетската криза со која се…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…