Објавено на:

Главата на Додик вреди милион евра: Закана за лидерот на босанските Срби на Твитер

t

На Твитер се појави видео, на кое маж со маскирано лице го поставува прашањето: Кој ќе го убие Милорад Додик за милион евра?

Видеото набргу стана вирално, но потоа беше избришано, по реакција на Министерството за внатрешни работи на Република Српска.

Оттаму информираат дека отвориле истрага за случајот, иако не се сигурни дали неиндефикуваниот маж имал сериозни намери.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СДСМ: Поминаа ден-два, пожарите не се под…

Поминаа ден-два, пожарите не се под контрола,…

БРАВО! 13-годишниот Дарјан Мирчевски освои златен медал…

13-годишниот Дарјан Мирчевски од Скопје освои златен…

Левица: Нови задолжувања од 548 милиони евра,…

Новата министерка за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска,…

Хаос во цел свет: Откажани се летови,…

Голем број компании, банки, медиуми и авиокомпании…

Градоначалникот на Струмица заврши на инфузија, вдишал…

Струмичкиот градоначалник, Костадин Костадинов, вчера завршил на…