Објавено на:

Голема количина оружје, бомби и муниција предадена за еден ден во Србија

t

Пo трагичните настани кои ја завијаа Србија во црно, српското Министерството за внатрешни работи ги повика сите лица кои поседуваат нерегистрирано оружје да им го предадат на властите во периодот од 8 мај до 8 јуни.

Само за еден ден во полициските станици се предадени 1.500 парчиња оружје и 50.000 куршуми над 100 бомби, золја.

Освен можноста за нивно лично предавање, граѓаните можат да предадат нерегистрирано оружје, муниција и експлозивни направи без да излезат од дома, со јавување во најблиската полициска станица, која ќе испрати патрола на дадената адреса и ќе го собере оружјето.

Граѓаните кои ќе предадат нерегистрирано оружје нема да одговараат ниту кривично, ниту ќе сносат некакви последици и не мора да го докажуваат потеклото на оружјето.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија и Египет потпишаа Договор за слободна…

Во присуство на српскиот претседател Александар Вучиќ…

Земјотрес со јачина од 3.8 степени ја…

Земјотрес со јачина од 3.8 степени пред…

Србија планира изградба и модернизација на 2.000…

Јелена Танасковиќ, в.д генерален директор на железничката…

Курти бара меѓународната заедница да ја притисне…

Меѓународната заедница да изврши притисок врз Србија…

Вулин го демантира О’Брајан: Не извезуваме оружје…

Потпретседателот на Владата на Република Србија, Александар…