Голема тpaгедија: Три млади лица загинаа во тешка сообраќајна нecpеќа на патот Шабац – Ваљево кај Драгиње

t

Тројца млади го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи денеска на патот Шабац – Ваљево кај Драгиње. Возачот на автомобилот „пежо 307“ со ваљевски регистарски ознаки изгубил контрола и преминал на спротивната лента и удрил во камион.

На самото место загинале сите сопатници во автомобилот, возачот А.Н.(20) од Осечина, девојката И.М.(20) од Ваљево која седела на совозачкото седиште и уште едно момче П.О.(21).
Според неофицијални информации, возачот бил врзан, а сопатниците совозачот не го користеле појасот. Девојката имала куче во скутот, кое исто така починало.

Возачот на камионот не бил под дејство на алкохол.
Страотна е сцената на местото на несреќата, возилото завршило во ендек покрај патот и делови од автомобилот се расфрлале на коловозот.

Ова е втора тешка сообраќајна несреќа во Србија во последните неколку дена во која животот го загубија млади луѓе. Во неделата на магистралниот пат Нови Пазар – Рибариќе, во местото Лукаре, недалеку од Нови Пазар се случи тешка сообраќајна несреќа во која животот го загубија четворица млади мажи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ова е поинаква Русија, Србија треба да…

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил,…

Србија ја бојкотира ЕУ: Нема да учествува…

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја оцени…

Продолжува драмата во српската репрезентација: Влаховиќ демантира…

Српскиот репрезентативен напаѓач Душан Влаховиќ ги демантираше…

Српската “шљивовица” стана светско културно наследство

УНЕСКО ја запиша српската шљивовица на Репрезентативната…

Курти: Ако Србија реши да нè нападне,…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека не…