Големо зголемување на цените на горивата од полноќ

t

Со одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од утре малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 0,50 ден/литар и ќе изнесува 86,50 ден/литар. Малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава по цена од 89,00 ден/литар.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се зголемува за 1,50 ден/литар и ќе се искачи на 92,50 ден/литар.

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1), се зголемува за 2,00
ден/литар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цистерни со вода, храна и гориво влегуваат…

Израелските власти објавија дека четири цистерни со…

Чоколадото со рекордно високи цени во светот

Глобалниот недостиг и високата побарувачка за чоколадо…

УНИЦЕФ: Апсолутно е неопходна испорака на гориво…

Извршната директорка на УНИЦЕФ Кетрин Расел денеска…

Првпат од почетокот на војната Израел дозволува…

За првпат за време на борбата против…

Дизелот поефтинува за 2,5 денари, од полноќ…

Регулаторната комисија донесе одлука со која се…