Голем е Синиша Михајловиќ: Одличен гест од играчите на Сампдорија!

t

Фудбалерите на Сампдорија на денешната средба од Серија Б, против тмот на Реџиана, носеа дресови со ликот на клупската легенда, Синиша Михајловиќ.

Екипата која ја води Андреа Пирло, маичките ги носеа по повод годишнината од смртта на легендата на нивниот клуб и италијански фудбал Михајловиќ.

Михајловиќ беше и фудбалер и еден период тренер на Сампдорија, така да неговите заложби овде не се забораваат. Несомнено, ова е топол гест за Михајловиќ и неговото семејство.

Сампдорија оствари победа со 2:0, а по ова коло тие се со одлични шанси да се вклучат во трката за осмото место, кое води во бараж за враќање во Серија А.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Јакимовски: Ставаме крај на партизацијата во…

Ставаме крај на партизацијата во Република Македонија,…

(Видео) „Ми нудеа пари и функција“ –…

Ми нудеа пари и функции за да…

(Видео) Локализиран е пожарот во Универзална сала!

Пожарот во Универзална сала е локализиран и…