Објавено на:

Голем напредок: Путин прифати да се сретне со шефот на ОН – Еве кога ќе биде средбата

t

Рускиот претседател Владимир Путин ќе го прими генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш, кој на 26 април ќе допатува во Москва на разговори со Лавров, најави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Претходно шефот на ОН побара лично да се сретне со Путин и со Зеленски на одвоени средби со цел да се разговара за прекин на огнот и можни решенија за прекин на огнот и специјалната воена операција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фајненшл тајмс: Саудискиот крал Бин Салман го…

Високи британски пратеници го опишаа пријавениот потег…

Путин: Русија и Иран „градат моментум“ во…

Двете нации соработуваат на различни полиња, од…

Иранскиот претседател пристигна во Москва

Ебрахим Раиси треба да се сретне со…

Путин: Доминацијата на западните банки се ближи…

Според рускиот претседател, новите технологии му се…