Голем пожap во охридско: Изгope трcка со површина од околу 10.000 м2

t

На 13.01.2022 во 13.20 часот било пријавено дека на потегот помеѓу Струга и с.Калишта настанал пожар покрај брегот на Охридското Езеро, при што била опожарена трска со површина од околу 10.000 м2, сопственост на Република Северна Македонија. Од страна на Територијалната противпожарна единица Струга пожарот бил изгаснат. Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Струга.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бомба од Спасовски: Случајот во Охрид е…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за…

Нова трагедија во Србија: Двајца мажи изгореа…

Две лица загинаа во пожар што рано…

Васко Довлев од Варош го извади осветениот…

Васко Довлев од Варош беше најсреќниот меѓу…

Добро утро со Инфомакс: Еден чоек шчо…

На денешен ден, 18 јануари 1830 година…

Со возило удрил Албанка и ја оставил…

Ја удрил со автомобил и ја оставил…