Објавено на:

Голем спор помеѓу членките на НАТО: Њујорк Тајмс открива дека причината е Русија

t

Земјите-членки на НАТО не можат да се договорат за понатамошни чекори кон Русија поради ситуацијата околу Украина, јави Њујорк Тајмс.

Според весникот, балтичките држави и Полска инсистираат на целосен прекин на односите со Русија, додека Франција, Германија и Турција сметаат дека е неопходно да се задржат контактите со руската влада, без оглед на моменталната ситуација.

Вчера и денеска во Брисел се одржува состанок на министрите за надворешни работи на НАТО. Една од темите за кои се разговара на средбата се активностите на Алијансата во врска со ситуацијата во Украина.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинет и роднина на еден од загинатите…

Со сослушување нови сведоци предложени од Обвинителството…

Во затворот Идризово откриен тунел за бегство

Рано утрово затворската полиција во затворот во…

Игор Џамбазов се прости од Мешковски: Ме…

Доајенот на македонското глумиште Димче Мешковски почина…

И покрај налогот за апсење, Путин ќе…

Претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин, по…

Две жени повредени во сообраќајка во Скопје

На 20.03.2023 во 13.15 часот во СВР…