Гори куќа во центарот на Куманово

t

Гори напуштена куќа на улицата ,,Моша Пијаде” во Куманово, во централно градско подрачје. Две противпожарни возила и осуммина пожарникари се на терен. Пожарот е под контрола. Се работи на негово целосно локализирање и гасење, изјави командирот на ТППЕ Куманово, Дејан Илиевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…

(Видео) Големи немири и подметнати пожари го…

Полициски автомобили и автобуси беа запалени откако…

Пожарникари кои учествувале во гасењето на пожарот…

Тетовските пожарникари и денеска ќе продолжат со…

Пожарот во тетовското с. Фалише сѐ уште…

Иако со значително намален обем сѐ уште…

Гори куќа во центарот на Куманово

Гори напуштена куќа на улицата ,,Моша Пијаде"…