Објавено на:

Горно Лисиче денеска без вода

t

Без вода денеска од 12:50 часот се корисниците од Горно Лисиче.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради дефект на приклучна цевка ф 3/4“ на ул.Горно Лисиче бр.156.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ердоган: Работиме на воспоставување стабилност и просперитет…

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, на отворањето…

Песков: Сè уште нема услови за средба…

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави…

Бајден: Ова е неприфатливо, ја повикувам Русија…

„Ова е неприфатливо и ја повикувам Русија…

„МАКЕДОНИСИМО“ на Трпчески и пријателите со македонска…

Со почит кон своите корени, македонскиот пијанист…

Преку 30 луѓе кои земале плата, а…

Новата директорка на ЈП „Комунална Хигиена“ -…