Господ да не чува: Повторно пpeгазен пешак

t

На 27.01.2022 во 15.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на сервисна улица од ул.„Јужноморавски бригади“, патничко возило „шкода октавија“, со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Н.(27) од Скопје, удрило во В.Б.(74) од Скопје, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила В.Б., констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Гори сува трева кај Смилковско езеро

Пожарот за кој добиваме повеќе пријави од…

Сообраќајна незгода кај Палма

Пред малку се случи сообраќајна незгода во…

Зеленски „ги клевети“ руските паравоени формации кај…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, соопшти дека…

Четири лица повредени во сообраќајка кај Кавадарци

Синоќа на регионалниот пат Кавадарци-Прилеп, кај место…

(Видео) Гром преполови бандера на половина, невреме…

Од раните утрински часови циклонот се движи…