Објавено на:

Го интересирало патењето на семејствата по масовни убиства – детективите шокирани што гуглал Коста

t

Тринаесетгодишникот кој го изврши масакрот во основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград речиси секојдневно на „Гугл“ пребарувал за најмасовните убиства ширум светот и нивните извршители. Бил воодушевен и од Ел Чапо.

Останавме шокирани кога дознавме што пребарувал секојдневно. Најмасовните убијци ширум светот. Како убивале, што користеле, кои им биле жртви…Често го пребарувал и Ел Чапо и барал нови информации за него, открива за српските медиуми извор близок до истрагата.

Момчето гледало филмови и серии кои ги прикажуваат страдањата на семејствата на убиените.

Она што веќе беше откриено во јавноста е дека го читал и Кривичниот законик на Србија. Така дознал дека со ненавршени 14 години не може кривично да одговара.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неколку часа по атентатот, Трамп ја продолжи…

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, беше…

Бајден веднаш разговараше со Трамп по обидот…

Американскиот претседател Џо Бајден во саботата вечерта…

Денеска се празнуваат Светите маченици Козма и…

Лекари, бесребреници и чудотворци. Овие двајца светители…

Седете дома! Температури до 42 степени!

Времето денес (13.07 2024 год.): Сончево и…

ТРАМП: Бог да ја благослови Америка!

Сакам да им се заблагодарам на Тајната…