Го налутиле: Маж од Кочани претепал три лица и полицаец!

t

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.М.(36) од Кочани поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „насилство“ и „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“, информираат од МВР.

На 20.08.2022 околу 01.00 часот на бензинска пумпа во Кочани, пријавениот физички нападнал три лица, а по пристигнување на полициските службеници физички нападнал и еден од нив, објаснуваат од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Автобусот за Кочани остана без две гуми…

Автобус марка „мерцедес“ кој сообраќал на релација…

Странски платеници во Украина учествуваа во крвава…

Странски борци на забава во пијана состојба…

Нападнати полицајци во Битола, Скопје и Кочани

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.А.(43)…

Кочанчанец го сруши рекордот: Возел 5,31 промили…

Кочанчанец го сруши рекордот во Македонија по…

Се степале двајца соседи во Аеродром

Двајца повозрасни соседи, во вторникот физички се…