Објавено на:

Грабеж во аптека во Центар: Напаѓачот имал остар предмет – видете ги деталите

t

На 05.03.2021 околу 20:45 часот во Полициска станица Центар е пријавено дека во аптека на подрачје на Центар едно лице со закана со остар предмет од вработените одземало пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец починал додека работел во куќарка за…

Денеска (01.05.2024) во 06.10 часот во СВР…

Нападнат малолетник во Центар

На 05.04.2024 во 23:30 часот во СВР…

Семејно насилство во Центар: 67-годишната мајка ја…

Денеска во 02.40 часот во СВР Скопје,…

Малолетни разбојници приведени во Центар – ограбиле…

На 28.02.2024 во 14.00 часот на подрачјето…

Стружанец ја пријавил сопругата дека го ограбила

Жител на Струга во вторникот лажно ја…