Објавено на:

Градоначалникот на Кисела Вода со честика по повод празникот Рамазан Бајрам

t

Од мое лично име и од име на сите жители на општина Кисела Вода, сакам да упатам срдечни честитки до сите верници од исламската вероисповед по повод големиот муслимански празник – Рамазан Бајрам.

Вербата, трпението, солидарноста и човекољубието кои се вткаени во битот на овој свет празник, нека бидат водилка и во деновите кои доаѓаат, во времето што е пред нас.


Заедничкото празнување, меѓусебната почит и толеранција нека бидат неразделен дел од нашето постоење и делување и темелот врз кои ќе ја градиме идината на Република Македонија.

Ви посакувам убави празнични мигови, добро здравје, семејна среќа и хармонија.

Честит Рамазан Бајрам!
За многу години празникот!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руската амбасадорка во Бугарија: Барам од Москва…

Амбасадорката на Русија во Бугарија, Елеонора Митрофанова…

(Во живо) Прес-конференција на Ковачевски: Што одлучи…

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски ќе…

Јакимовски: Мицкоски се концентрира како да излаже…

“Ако не умрам од тешка болест ќе…

Турција и Русија ги поврзуваат заеднички проекти,…

Турција и Русија ги поврзува соработка, Анкара…

Нашата врска е на пауза, ова не…

Првата дама на Украина, Олена Зеленска (44),…