Градоначалничката Арсовска во посета на децата во СОС Детско село Скопје

t

Градоначалничката на град Сопје, Данела Арсовска, денес посети дел од семејства на СОС Детско село Скопје и им достави пакети со храна и подароци за децата.

„Денеска посетивме дел од згрижувачките семејства на СОС Детско село Скопје кои згрижуваат и овозможуваат топол дом и семејство на поголем број деца во социјален ризик, деца без родители и деца и млади кои се лишени од правото на родителска грижа. При посетата доставивме пакети со прехранбени производи за 68 загрижувачки семејства како и подароци за децата. Со Александра Ивановски, директорката на СОС Детското село и дел од родителите од згрижувачките семејства разговаравме за живот таму, предизвиците со кои се соочуваат и можностите со цел обезбедување на поквалитетни услови за живот“, соопшти Арсовска на социјалните мрежи


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски: Задоволен сум Арсовска, затекна лоша состојба…

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во емисијата…

„Градски паркинг“ ги намали цените за паркирање…

Управниот одбор на јавното претпријатие „Градски Паркинг“…

Костовски го назначи познатиот фудбалер за советник…

Градоначалникот на општина Бутел, Дарко Косотовски, порачува…

Средба Ѓорѓиевски-Арсовска: Сега имаме можност да ги…

Денес се одржа координативен состанок со градоначалничката…

Арсовска и Ѓорѓиевски на координативен состанок со…

Заедно со градоначалникот на Општина Кисела Вода,…