Град Скопје со реакција за оставката на Абази: Жалиме што одлучи партијата да ја стави пред интересот на градот и скопјани

t

Бујаре Абази не беше партиско решение и на функцијата заменик беше назначена како личност која требаше да ги застапува интересите на граѓаните.

Искрено жалиме што Абази одлучи партијата да ја стави пред интересот на градот и скопјани, но тоа е нејзина одлука.

Департизацијата во институциите мора да биде постулат врз кој ќе се градат професионални јавни институции, а секој кој партиските интереси ги става над јавниот интерес, јасно е дека не може да функционира во насока на соодветно застапување на скопјани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кина би можела да организира мировна конференција…

Кина би можела да организира мировна конференција…

СДСМ и ДУИ го оставаат здравството во…

13-ти ден не работат операционите сали на…

Граничната област Газа со Египет под контрола…

Според извештаите на израелските медиуми, израелската армија…

Денеска се празнува Светиот апостол Андроник

Еден од седумдесетте. Роднина на светиот апостол…

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд и…

Времето денеска ќе биде сончево и топло…