Граната од 100 килограми пронајдена во Македонија!

t

Во текот на вчерашниот ден во 13:00 часот во СВР Куманово било пријавено дека кај с.Псача, при изведување на градежни работи, била пронајдена авионска граната со тежина од 100 кг, која потекнува од Втората светска војна.

Извршен бил увид, а од страна на Дирекцијата за заштита и спасување гранатата била безбедно подигната за понатамошна постапка.

Не е првпат во државава да бидат пронајдени стари гранати кои датираат уште пред 70 години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Претседателката ќе чека новата влада да…

Сиљановска ќе почека да се формира новата…

ДУИ му помогна на Мицкоски за двотретинско…

Со 88 гласа “за” пред 3 часот…

Американската амбасада ќе ги подобрува односите помеѓу…

Аташето за култура и образовани на САД…

Обвинителството ја проверува и отфрлената претставка за…

Меѓу списите кои ги проверува обвинителството во…

НЕ ДОПИРАЈТЕ ГРАНАТА, АКО НАЈДЕТЕ! Се загрева…

Три пожари на отворено се евидентирани изминатото…