Објавено на:

 Гром запали куќи кај Зајечар, во Краљево оштетени возила од град

t

Градот кој синоќа ја зафати Србија предизвика штети. Има и оштетени автомобили, искршени плочки, клима уреди. 

Се појавива снимки од невремето кое беснееше во Краљево. Погодени беа повеќе градови. И во источна Србија има штети. 

Голем пожар избувна во текот на ноќта во зајечарското село Котлујевац како последица на силно невреме. Изгореле три куќи, а повредени нема. Пожарот избувнал по удар на гром. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Србија и Египет потпишаа Договор за слободна…

Во присуство на српскиот претседател Александар Вучиќ…

Земјотрес со јачина од 3.8 степени ја…

Земјотрес со јачина од 3.8 степени пред…

Србија планира изградба и модернизација на 2.000…

Јелена Танасковиќ, в.д генерален директор на железничката…

Курти бара меѓународната заедница да ја притисне…

Меѓународната заедница да изврши притисок врз Србија…

Вулин го демантира О’Брајан: Не извезуваме оружје…

Потпретседателот на Владата на Република Србија, Александар…