Гром уби жена и маж на плажа во Мексико

t

Маж што продавал лежалки на плажа и жена која одмарала во Мексико починале откако гром ги удрил на плажата.

Жртвите наводно сакале да ги соберат своите работи и да побегнат од плажата откако забележале дека се приближува бура, но биле погодени од гром пред да можат да се спасат.

Останатите посетители на плажата веднаш побегнале.

Жената починала на местото на несреќата, а мажот бил пренесен во болница, но починал додека му била укажувана лекарска помош.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Две лица загинаа, а 15 се…

Две лица загинаа, а 15 се повредени…

На улица убиена градоначалничката на мексиканскиот град…

Непознати напаѓачи ја убиле градоначалничката на Котиха,…

За првпат Мексико избра жена претседател

Кандидатката на владејачката партија во Мексико, Клаудија…

Најкрвавите избори во модерната историја на Мексико:…

Изборите во Мексико, кои ќе се одржат…

(Видео) Странски туристи пронајдени убиени во бунар…

Телата на тројца туристи пронајдени во бунар…