Групна тeпачкa во Скопје: Двајца Американци и еден прилепчанец завршија зад рeшетки

t

Двајца американски државјани и еден прилепчанец биле приведени синоќа откако во центарот на Скопје учествувале во групна тепачка.

Полициски службеници од СВР Скопје ноќеска во 2.50 часот на подрачјето на Центар ги привеле Д.Ј.Д.(21), Б.Б.Л.(26), двајцата од САД и Н.Ј.(25) од Прилеп, затоа што го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка во која учествувале уште неколку лица – информираат од МВР.


Како што велат под полицијата, сочинети се записници за констатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Последно збогум: Утре ќе се палат свеќи…

Во среда, 26 јануари, ден пред неговиот…

(Фото) Арсовска: Исчистена уште една депонија, Град…

Службите на Град Скопје денеска завршија со…

Тинејџер пpeгазил 72 годишен пешak во Скопје,…

На 24.01.2022 во 10.20 часот било пријавено…

Хорор во Македонија: Родители си го продале…

По спроведената истражна постапка предметниот јавен обвинител…

Дивеење по скопските улици: Возач-почетник со „Ауди“…

Возрасна скопјанка се здобила со тешки повреди…