Даниловски: Пикот со по неколку илјади заразени на ден ќе биде кон крајот на месецов

t

Омикрон е почеток на крајот на пандемијата, вели за Канал 5 епидемиологот Драган Даниловски.

Според него, иако најновиот бран започна пред пет дена, сегашните показатели велат дека пикот со по неколку илјади заразени на ден ќе биде кон крајот на месецов, а бидејќи болниците не се оптоваруваат, и се намалува бројот на починати, не треба да бидеме загрижени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонките се мажат најмлади во регионот, на…

Жените во Македонија најмлади стапуваат во брак…

ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛАСА И СО…

Пратениците денеска го изгласаа Изборниот законик, со…

Исчезна 14-годишната Ринеса: Ако имате било каква…

Новинарот Фуркан Салиу, објави дека е исчезнато…

Европскиот план за развој на Западен Балкан…

САД ја поддржуваат ЕУ во намерата да…

Пендаровски-Османи: Заеднички напори за стабилност во регионот

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Приштина, во…