Двајца вooружени Албанци приведени во Аеродром

t

Вчеравечер во 21:30 часот на подрачјето на Аеродром од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле приведени 28-годишниот М.Н. и 38-годишниот А.Д. двајцата од Република Албанија, затоа што кај нив биле пронајдени два ножа, со што сториле прекршок од Законот за оружје.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фатен со 28 кози во пикап –…

Албанската полиција, уапсила 60-годишен жител на селото…

Се запали „пунто“ среде ноќ на една…

Се запали возило среде ноќ на една…

ТРАМП ЌЕ ГО ТРАМПА КРИМ ЗА МИР?…

Доналд Трамп „подготвен да изврши притисок врз…

ОРУЖЕНА ПРЕСМЕТКА ВО ЧАИР: Двајца повредени, по…

Двајца скопјани се повредени во оружен напад…

Шпанија ќе ги укине „златните визи“ за…

Премиерот на Шпанија, Педро Санчез денеска најави…