Објавено на:

Двајца крадци на дрва приведени во Виничко

t

На 01.06.2022, полициски службеници од Полициската станица Виница ги лишиле од слобода А.А.(28) и 17-годишен малолетник, двајцата од с.Градец, виничко.

Во 19.30 часот на излезот од с.Градец, полициски службеници од ОВР Виница запреле патничко возило „опел фронтера“, без регистарски таблички, управувано од малолетникот, а сопатник бил А.А., кое било натоварено со огревно дрво без соодветна документација.

Полициски службеници го одзеле возилото со дрвната маса за понатамошна постапка. Запознаен е Јавен обвинител, а увид извршила екипа од ОВР Виница и по целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи) Се местеле ли тендери за фирма…

Фирма блиска до потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар…

Претрес во Виница, одземени 3.000 пиротехнички средства

На 20.12.2023 во Виница, полициски службеници од…

Ужас: 26-годишен виничанец претепал, силувал и снимал…

Дваесет и шестгодишен жител на Виница ја…

Зечевиќ од Виница: Современиот македонизам е обединување…

Обединувањето околу стратешката цел поставена уште од…

(Видео) Нема мир за Украинците: Воздушни напади…

Во Харков се слушаат звуци од експлозии,…