Двајца малолетници yкpaле aвтомобил

t

На 23.01.2022 околу 16.10 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги лишиле од слобода Ш.М.(21), В.У.(22). Ш.М.(21) и Ф.А.(22), сите од гостиварско Врапчиште.

Тие се сомничат дека претходно противправно одзеле патничко возило „цитроен берлинго“, со тетовски регистарски ознаки, сопственост на Н.И.(43) од тетовска Голема Речица.


Половина час пред тоа, возилото било пронајдено и вратено на сопственикот.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Автомобил се преврте во Урбан парк…

Автомобил „Фиат“ денеска се преврте во Урбан…

МВР ги приведе осомничените за палењето на…

На 27.04.2022, полициски службеници од СВР Скопје…

Автомобил удри во 81 годишна жена во…

На 27.04.2022 во 12.00 часот во СВР…

(Видео)Вознемирувачка снимка од грабеж со нож на…

Во два наврати во само еден месец,…

Го фатиле на дело: 25 годишен битолчанец…

На 07.04.2022 на ул.„Нико Фундали” во Битола,…