Двајца паланчани дeмолирале ресторан и прeтепале еден од вработените

t

На 25.01.2022 во 00.45 часот, полициски службеници од ОВР Крива Паланка ги лишиле од слобода И.Г.(23) и Р.В. (27), двајцата од Крива Паланка.

Имено, на 24.01.2022 околу 23.30 часот во угостителски објект на ул.„Илинденска“ во Крива Паланка, тие физички го нападнале Т.С.(32), вработен во угостителскиот објект и оштетиле дел од инвентарот.


По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британци физички нападнале охриѓанец – Полицијата ги…

Двајца млади британски државјани се уапсени во…

Во одвоени случаи нападнати тројца малолетници во…

Две малолетнички и еден малолетник во три…

(Видео) Маж обвинет за убиство нападна членови…

Маж од Линдхерст беше обвинет за две…

Жена од Росоман се скарала со сопругот…

На 05.05.2022, полициски службеници од ОВР Kавадарци…

“За влакно” избегнато српско “Смилковско езеро”: Деветмина…

Група од девет српски девојки и момчиња…