Двајца повозрасни скопјани се скарале па физички се пресметале

t

На 30.01.2022 во 21.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Гази Баба, поради претходно меѓусебно нетрпение, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Т.(67) и Љ.Б.(55), двајцата од Скопје.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

Крлежи носители на Конго-кримска хеморагична треска пронајдени…

Во скопскиот регион се откриени крлежи кои…

Оваа сабота “Стела” на филмската вечер на…

Филмска вечер на отворено со филмот „Стела“…