Објавено на:

Два баталјони полска пешадија пристигна во Украина

t

Два баталјона полска пешадија пристигнаа на територијата на Украина, напиша рускиот воен известувач Семјон Пегов на својот телеграмски канал.

„Според нашите податоци, два баталјони полска пешадија вчера го напуштија Киев и веќе пристигнаа во Павлоград. Секој баталјон има четири противтенковски“ рапери „топови, оклопни транспортери и американски оклопни возила“, напиша тој.


Според неговите информации, полската пешадија ќе биде испратена во Авдиевка, Донбас, каде се водат жестоки борби.
Не е јасно дали се работи за редовни сили или за платеници

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија: Прифаќањето на Украина и Молдавија како…

Русија во петокот рече дека одлуката на…

Германија ќе праќа уште хаубици во Украина

Германската влада планира да ги зајакне артилериските…

Американските дронови нема долго да издржат во…

Додека Вашингтон праќа беспилотни летала „Греј орел“…

Украина обвини пратеник дека работи за Русија

Главната домашна безбедносна агенција на Украина во…

(Видео) Русите вријат – Нашиот татко Бандера!…

„Нашиот татко - Бандера. На социјалните мрежи…