Две лица нaпaднaлe, па со возило пpeгaзиле пoлицajци

t

На 07.01.2022 во 00.30 часот во с.Групчин, тетовско, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода О.М.(19) од с.Џепчиште, тетовско и А.М.(19) од с.Порој затоа што физички нападнале и со возило „фолксваген лупо“ со тетовски регистарски ознаки, што го управувал О.М., удриле полициски службеници кои извршувале службени дејствија. Тие биле задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

САД и Британија изведоа нови напади над…

Соединетите Американски Држави и Велика Британија започнаа…

Сакал да поткупи полицаец со 50 евра,…

Жител на сеото Бузалково, Скопско сакал да…

Полицијата досега уапси три лица во Србија…

Полицијата досега уапси три лица во Србија…

Неколку израелски војници се повредени по напад…

Неколку израелски војници се повредени по напад…