Објавено на:

Деветти ден се трага по исчезнатиот Македонец на Халкидики

t

Напорите за пронаоѓање на Мартин Јовановски кој исчезна во водите кај Посиди, Грција, продолжуваат и денеска. 

Невладината ОФКАТХ објави дека и денеска, веќе деветти ден ќе продолжат со напорите да го пронајдат младиот скопјанец. 

– Напорите за пронаоѓање на исчезнатиот Мартин продолжуваат 9 дена.

Денешните истраги се зајакнати од членовите на OFKATH – База за подготвеност за драма Паранести со професионално мапирање дрон, термална камера и два чамци.

Почнувајќи од денес со нас BAYLINE SERVICES Lifeguard Academy of Greece со чамци достапни низ првиот крак на Халкидики. !!!!! – е наведено во нивната објава на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пијан Македонец со автомобил удрил во автобус…

Во понеделникот околу 19 часот и 20…

Силен земјотрес во Грција

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според…

Деклариран Македонец натепал деклариран Бугарин во Охајо,…

Поранешниот премиер Никола Груевски продолжува со серијалот…

(Видео) Македонска народна музика ечи низ улиците…

Низ улиците на Солун ечи народна македонска…

АЈ НА ЗДРАВЈЕ ГРЧКО ВЕТО ЗА АЛБАНИЈА

Грчко вето за пристапните преговори на Албанија. …