Објавено на:

Делови од Карпош утре без вода

t

ЈП „Водовод и канализација“ информира дека утре ќе има прекин во водоснабдувањето во делови од скопски Карпош.

-На ден 25.07.2022 г, поради промена на вентил во шахта ф -2“ на ул. Даскал Камче 3, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од следниве улици: Даскал Камче, Иван Аговски, Гиго Михајловски и дел од Руѓер Бошковиќ.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 до завршување со санација на дефектот, соопштија од претпријатието.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мексиканец, Косовец и седум Македонци уапсени со…

На 07/08.12.2023 во Спортски центар на подрачјето…

Вооружени лица ограбиле менувачница во Скопје

Две лица со употреба на оружје зеле…

Вечерва Тешки муабети со Стевчо Јакимовски

Не пропуштајте ја денешната епизода на Тешки…

Општина Карпош крева глас против врсничкото насилство…

Работилниците против врсничко насилство кои компанијата „Макпетрол“…

Во Карпош се прави прифатилиште за кучиња

Во скопската општина Карпош се спроведуваат активностите…