Делови од Карпош утре без вода

t

Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците од улиците: „Бриселска“, „Софиска“, „Стокхломска“ и „Његошева“.

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информираат дека прекинот со водоснабдување е поради изведување на водоводен приклучок и ќе трае се до завршување со активностите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Становите во Скопје поскапеле за 4,7 отсто

Цените на становите во Скопје во првиот…

Уапсен скопјанец за изнудување пари, доби притвор…

Уапсен е сторител на кривично дело „изнуда”…

(Фото) Од далеку многу, далеку од многу:…

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ имало околу 25.000…

Британец починал на Клиника, бил донесен во…

Вчера вечер, во 19.12 часот во СВР…

Таткото на исчезнатиот Самоил: Се сомневаме дека…

Помина година дена од исчезнувањето на Самоил…