Делови од Сопиште утре без струја

t

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 30.12.2021 година (четврток), без електрична енергија ќе останат:

• во периодот од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од дел од село Сопиште. (општина Сопиште)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нападната адвокатка во Скопје!

МВР информира дека синоќа во 21.45 часот…

Претрес во Скопје, приведени двајца дилери

Денеска (28.05.2024), полициски службеници од СВР Скопје…

Пејачот Амар Исмани е убиениот во синоќешното…

29-годишникот Амар Исмани е жртвата од синоќешното…

Официјално: Едно лице почина во вчерашното пукање…

Напаѓачите се во бегство, а едно лице…

ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНА, двајца се во стабилна…

Едно лице загина, двајца се во стабилна…