Делови од Сопиште утре без струја

t

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 30.12.2021 година (четврток), без електрична енергија ќе останат:

• во периодот од 09:00 до 14:00 часот, корисниците од дел од село Сопиште. (општина Сопиште)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дојави за бомби денеска во вкупно осум…

На меил адреси на осум средни училишта…

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…

Лишени од слобода крадци од Скопје

По преземени оперативни мерки и активности од…

Денеска во центарот на Скопје се отвара…

Денеска во Скопје со церемонија која ќе…