Објавено на:

Делови од Центар и Карпош утре ќе останат без вода

t

Дел од корисниците лоцирани на потегот од крстосницата со улицата „Франклин Рузвелт“ до булеаврот „8 Септември“ утре од 9 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекинот е поради уличен дефект ф-400 мм на булевар „Илинден“ 97.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато се до завршување со санација на дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Без вода дел од населба Влае

ЈП Водовод и канализација - Скопје информира…

(Фото) Пожар во Карпош гори сува трева

Пожарот е забележан околу 13:30 часот. Гори…

Драган Мијалковски синоќа го отвори „Карпошово културно…

Легендарниот Драган Мијалковски, со своите безвременски хитови,…

Без струја дел од општина Карпош

Делови од општиниtа Карпош денеска, во различни…

(Видео) Арсовска: Реконструирана улицата “Славејко Арсов” во…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, на…