Дел од Гази Баба денеска без вода

t

Прекин во водоснабдување денеска од 8:40 часот ќе имаат корисниците од улиците „Ташко Караџа” и „Трифун Хаџијанев”, висока зона.

Како што соопшти Јавното претпријатие „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради изведување водоводен приклучок на улицата „Ташко Караџа” 4.


Водоснабдувањето ќе биде прекинато се до завршување со активностите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВМРО-ДПМНЕ со трибина „Заштита на националните и…

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 11:00 часот во Палата…

Арсовска: Средствата од договорите со угостителските субјекти…

Средствата од договорот склучен со три угостителски…

Арсовска: Град Скопје формира 24 часовна служба…

Град Скопје формира 24 часовна служба за…

Утре без струја дел од центарот на…

Заради закажани технички зафати утре од 9…

(Видео+фото) Спроведен во притвop возачот кој синоќа…

22 годишниот Јордан Ѓ. пред малку беше…