Дел од населбата 11 Октомври без вода

t

 Дел од корисниците од населбата 11 Октомври – бараки денеска од 8 часот ќе останат без вода. 

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради уличен дефект на улица „Лазар Димитров“ бр. 41.

Жителите ќе бидат без вода се додека не се санира дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одлична вест: Водата за пиење во Скопје…

Водата во Скопје е безбедна и микробиолошки…

Дел од населбата 11 Октомври без вода

 Дел од корисниците од населбата 11 Октомври…

Грците го прекинаа транспортот на руската нафта…

Група големи грчки бродски компании ги суспендираа…

Хрватскиот министер за здравство по појавата на…

Откако едно лице претходно било хоспитализирано во…

Поради дефект без вода Драчево, Долно Лисиче,…

Регионалниот центар за управување со кризи на…