Дел од општина Центар без вода

t

Без вода денеска од 9 часот ќе бидат дел од корисниците лоцирани на улиците „Водњанска“, „50-та Дивизија“, „Јордан Мијалков“, „Васил Ѓоргов“ и „Шарски одред“. 

Во истиот период без вода ќе бидат и Средно медицинско училиште „Д-р Панче Караѓозов“, Министерство за здравство и Клиника за радиологија.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект на затворач од Ф – 100 милиметри на улица „Водњанска“. Корисницитре ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пукање во центарот на Куманово

Престрелка попладнево се случила во центарот на…

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…