Демолиран стадионот во Чаир – бил запален и оган

t

Непознати сторители упаднале и беснееле на стадионот во Чаир. Епилогот е скршени столици на трибините, врати и инвентар во соблекувалните, а бил запален и оган.

Од МВР информираат дека случајот бил пријавен вчера на пладне, а се случил во текот на ноќта.

Веднаш по добиената пријава полициски службеници излегле на место на настанот и се преземаат меркин и активности за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

30-дневен притвор за едно лице по обидот…

На 23.02.2024 СВР Скопје до ОЈО Скопје…

Нападнати ученици во Чаир

На 08.02.2024 во 18:24 часот во СВР…

Пукање во Чаир – возач бегајќи, удрил…

Полициски службеници синоќа испукале два куршума во…

Претрес во скопски Чаир, пронајдени хероин и…

Денеска (08.01.2024) полициски службеници од СВР Скопје…

Пукање во Чаир! Излегол од „Ауди“, ги…

По спроведена истражна постапка, јавен обвинител од…