Објавено на:

Демонстрации во Италија: Бараат повлекување од НАТО?

t

Во центарот на Рим се одржаа демонстрации против политиката на италијанската влада во позадина на украинската криза.

Како што изјави за РИА Новости еден од организаторите на демонстрациите, меѓу барањата на демонстрантите е и повлекување на Италија од НАТО и укинување на антируските санкции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ексклузивно писмо: Франција, Италија и Германија го…

Чекорите што ги презеде Косово не ги…

Голема акција во Италија: 142 лица се…

Италијанските власти соопштија дека денеска во операција…

Матарела: ЕУ минува низ најтешкиот период од…

Италијанскиот претседател Серџо Матарела денеска изјави дека…

Италијанскиот министер за одбрана: Разговарајте со Путин!

Италијанскиот министер за одбрана Гидо Кросето денеска…

Италија: Зеленски лично го предупредивме лани, контраофанзивата…

Италијанскиот министер за одбрана изјави денеска дека…