Детали за сообраќајката кај Плетвар: Едно лице е повредено

t

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа меѓу камион со албански таблички и возило „ауди“ кај селото Раец, на патот Кавадарци – Прилеп, поради што сообраќајот се пренасочува по алтернативен пат.

Портпаролот на СВР Велес Ристе Самарџиев вели дека сообраќајот се одвива непречено за автомобили преку алтернативен пат.

„Во 14:35 часот случена е сообраќајна незгода на магистралниот пат Кавадарци – Прилеп во близина на село Раец, помеѓу влекач со албански национални ознаки и патнички автомобил марка ,ауди А4′. Притоа, едно лице се здобило со повреди и е е пренесено во кавадаречката болница“, изјави портпаролот за МИА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Слаб снег на Попова Шапка, Маврово, Плетвар…

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно…

Голема трагедија го потресе цел Балкан: Во…

Во сообраќајна несреќа која се случила вчера…

Поради сообраќајна несреќа во прекин е сообраќајот…

Сообраќајот на превојот Плетвар, на магистралниот пат…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…