Детали за сообраќајката: Повpeдени две лица, пренесени се во болница

t

Две лица се пренесени во болница откако вечерва две возила се судрија на заобиколница кај подвозникот пред Радишани.

– Сударот е меѓу две патнички возила, тојота и нисан. Две лица се пренесени на болничко лекување. Полицијата сега врши увид, сѐ уште немаме информација за кава сообраќајка станува збор – изјавија од МВР за „Република“


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бајден отиде да зборува за инфраструктура, а…

Мостот во американскиот град Питсбург се урна,…

Се урна Балон кај Љубљана: Неколку повредени

Tројца белгиски и еден словенечки државјанин се…

(Видео) Кола удри репортерка дур известуваше во…

Гледачите на телевизија во Западна Вирџинија се…

Момчето на зaгинaта девојка во шок: Се…

Момчето на загинатата Викторија. Н, 24-годишниот Л.…

(Видео) Неверојатно: Новинарка пpeгазена од автомобил додека…

Новинарката во САД ја удри од автомобил…