Детали од истpaгaта: Полициckaта инспектopка во Охрид пoчинaлa од предозирање со наркотици

t

Поранешната полициска инспекторка, Марија М., која беше пронајдена мртва во стан во Охрид, починала од предозирање со наркотични средства, покажуваат првичните сознанија за причините на смртта, објави „Охридскај“.

Пораншната инспекторка на криминалистичката полиција во СВР Охрид, беше пронајдена мртва во нејзиниот стан на улицата „Сирма војвода“.

По наредба на јавен обвинител телото на починатата е дадено на обдукција, по што детално ќе бидат познати причини за смртта и приближно времето кога настанала смртта.

Во текот на истрагата остануваат на разгледување и првичните информации дека на телото на починатата имало траги на насилство и дека можеби станува збор за насилна смрт.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бомба од Спасовски: Случајот во Охрид е…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за…

Васко Довлев од Варош го извади осветениот…

Васко Довлев од Варош беше најсреќниот меѓу…

Со возило удрил Албанка и ја оставил…

Ја удрил со автомобил и ја оставил…

Струмица, Неготино и Охрид вечерва најзагадени градови…

Струмица, Неготино, Охрид и Прилеп вечерва се…

На Аца Лукас му се слошило па…

Популарниот турбо фолк пејач Аца Лукас синоќа…