Дете повредено од струен удар на железничката станица во Куманово!

t

РЦУК – Куманово известувa дека од дежурниот во Македонски Железници е добиено известување дека околу 17:00 часот на железничката станица Куманово дошло до несреќа, каде деца се качувале на вагоните од паркиран воз на спореден колосек и при тоа најмалку едно дете добило струен удар и е однесено во болница.

Од Македонски железници е повикана полиција да направи увид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес на МВР во Куманово: Пронајден кокаин,…

На 02.02.2023 во 19.45 часот, полициски службеници…

Жена физички нападната во Куманово

На 30.12.2022 во 19:10 часот В.К.(54) од…

Суспендиран полицаецот кој учествуваше во хулиганската група…

Алсат официјално дознава дека полицаецот вклучен во…

Димитриевски бара одговор од Спасовски, Ковачевски и…

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски на Фејсбук…

Акција на МВР во Куманово: Пронајдени марихуана…

Полициски службеници од СВР Куманово вчера во…