Објавено на:

Директорот на ЦИА позитивен на Ковид-19: Бил на состанок со Бајден

t

Директорот на ЦИА Вилијам Брнс е позитивен на тестот за Ковид откако беше на состанок со Бајден.

Од СИА не даваат повеќе информации за здравствената состојба на директорот Брнс, а нема информации дали претседателот Бајден е тестиран и дали е позитивен на Ковид-19.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Немилосрдната технолошка трка меѓу САД и Кина…

Немилосрдната технолошка трка на САД со Кина…

Извештај на ЦИА: Една партија во Македонија…

Во извештајот на ЦИА се заклучува дека…

Следните шест месеци се критични за Украина,…

Директорот на ЦИА, Вилијам Брнс, во четвртокот…

Поранешен советник во ЦИА: Жал ми е,…

Загубите на вооружените сили на Украина и…

Поранешниот шеф на ЦИА се закани: САД…

Соединетите Американски Држави и нивните сојузници ќе…